Dezynfekcja po zmarłej osobie Wrocław Krzyki śmierć w piwnicy

Data: 05.03.2021
Miejsce: Wrocław
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Sprzątanie po zmarłej osobie Wrocław Krzyki. Doszło tam do zgonu starszego mężczyzny w piwnicy starego domu wielorodzinnego. Jednym z elementów usługi czyszczenia po zwłokach było usuwanie wyposażenia piwnicy w tym dużej ilości drewna opałowego. Do zgonu mężczyzny doszło podczas rąbania drewna na opał, ponieważ mieszkanie mężczyzny nadal ogrzewane było piecem kaflowym. To niesamowite, że w XXI wieku, nawet w dużych na terenie całej polski, część mieszkań nadal ogrzewana jest małymi kozami lub piecami kaflowymi.

Odkażanie po zgonach we Wrocławiu

Sprzątanie po zgonie we Wrocławiu

Nasza firma dostała zlecenie z cyklu sprzątanie po zgonie we Wrocławiu starszego mężczyzny, który miał miejsce w wielorodzinnym domu. Okazało się, że mężczyzna mieszkał samotnie i uległ śmiertelnemu wypadkowi w piwnicy budynku. Prawdopodobnie podczas rąbania drewna zrobił krok i niefortunnie potknął się, uderzając głową o ceglaną ścianę. Mężczyzna zginął na miejscu. Ze względu na to, że główne drzwi do pomieszczeń piwnicznych były zamknięte, inni lokatorzy przez kilka dni nie zauważyli, że na dole paliło się światło. Ciało po zgonie leżało w piwnicy domu przez około 5 dni. Sąsiadów zaniepokoił dziwni zapach, który zaczął być wyczuwalny na klatce schodowej i nie ustępował nawet po wietrzeniu.

Odkażanie po zgonie w piwnicy

Sprzątanie po zgonach we Wrocławiu
Zdjęcie: dezynfekcja piwnicy po zmarłej osobie Wrocław, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Okazało się, że zwłoki znajdowały się już w takiej fazie rozkładu, że płyny ustrojowe rozlały się po całym pomieszczeniu. Ciało ludzkie wydziela po śmierci około 30 szkodliwych substancji. Zaawansowany stopień rozkładu zwłok to wielkie zagrożenie dla ludzkiego zdrowia, o czym nie wszyscy wiedzą. Dlatego tak ważne jest powierzenie sprzątania po zmarłych fachowcom ze specjalistycznej firmy we Wrocławiu.

Dezynfekcja po zgonach

Po pierwsze, nasi technicy byli zmuszeni zerwać z zawiasów drewniane drzwi, których dolna część sięgała płynów biologicznych. Niestety, bardzo często podczas sprzątania mieszkania po zgonie, czynności naszych pracowników wychodzą poza standardową dezynfekcję i zahaczają o prace remontowo-budowlane. Następnie, nasi pracownicy przystąpili do dezynfekcji funeralnej. Użyli do tego silnych środków chemicznych z zawartością fenolu, chloru, jodu środków utleniających,alkoholi alifatycznych, aldehydów i związków amonowych. Skład tych substancji dezynfekujących daje gwarancję redukcji ilości drobnoustrojów po zgonie do poziomu bezpiecznego dla zdrowia i życia ludzkiego.

Specjalistyczne sprzątanie po zwłokach Kastelnik

Jakie są korzyści specjalistycznego sprzątania po zmarłych?

Ten rodzaj dezynfekcji nasi technicy zastosowali również na parterze budynku. Kolejnym etapem usługi specjalistyczne sprzątanie po zgonie we wrocławskim budynku, było wyniesienie wszystkich ruchomości i sprzętów z pomieszczenia,w którym nastąpił zgon. Dopiero po tym nasi pracownicy mogli użyć zamgławiacza ULV. To profesjonalne urządzenie rozpyla pod dużym ciśnieniem silny środek chemiczny, który połączony z powietrzem działa na różne powierzchnie, przyjmując postać tzw. suchej mgły. Ma zdolność eliminacji wszelkich szkodliwych wirusów, bakterii i innych drobnoustrojów. Co więcej, dociera do najbardziej ukrytych zakamarków i szczelin. Nie niszczy powierzchni, na które działa.

Sucha mgła sprawdza się też dobrze jako środek do likwidacji nieprzyjemnego zapachu po zgonie. Jest to szczególnie ważne, gdy proces rozkładu zwłok jest zaawansowany. Co istotne, po jej użyciu wystarczy kilka godzin, aby pomieszczenia mogły być dalej używane. Naszą pracę podczas specjalistycznego sprzątania po zmarłych zakończyliśmy utylizacją resztek budowlanych i wyposażenia pomieszczenia, w którym nastąpił zgon.

Poznaj relację z naszego zlecenia sprzątania garażu po zgonie mężczyzny w Legnicy.

Sprzątanie mieszkania po zgonie Wrocław

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.