Dezynfekcja samochodu po wypadku z udziałem zwierzęcia Kraków

Data: 29.06.2020
Miejsce: Kraków
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Wypadki z udziałem zwierząt leśnych nie należą do bardzo częstych na polskich drogach, jednak, gdy do nich dochodzi, bywają niebezpieczne. Wycinki lasów i ciągła rozbudowa miast powodują, że do spotkań człowieka z dziką zwierzyną może niestety dochodzić częściej. Ostatnio nasza firma została wezwana do usunięcia szkód po wypadku z udziałem sarny w Krakowie.

Na czym polega czyszczenie po wypadku drogowym z udziałem leśnej zwierzyny

Jedno z naszych ostatnich zleceń dotyczyło sprzątania specjalistycznego po wypadku z udziałem sarny w okolicach Krakowa. Korzystanie z lokalnych, leśnych dróg, często kiepsko oświetlonych wiąże się z ryzykiem napotkania leśnej zwierzyny przebiegającej przez drogę. Niestety takie spotkanie nadarzyło się naszemu klientowi i okazało się bardzo przykre w skutkach.

Spłoszona reflektorami auta sarna wyskoczyła na drogę i wpadała prosto na samochód naszego klienta. Mimo że nie jechał on szybko, uderzenie było bardzo mocne i zwierzę wpadło do kabiny przez przednią szybę. Pęd popchał je aż do bagażnika. W trakcie nieszczęśliwego lotu sarna została poraniona przez szkło i elementy wyposażenia samochodu, co spowodowało jej zgon. Zwierzę wykrwawiło się, brudząc tapicerkę i wnętrze bagażnika. Kawałki poranionego zwierzęcia oraz jego wnętrzności walały się po kabinie. Usunięcie wszystkich zabrudzeń na własną rękę było dla właściciela zniszczonego samochodu niemożliwe. Zdecydował się na telefon do naszej firmy, od lat zajmującej się specjalistycznym sprzątaniem po zgonach w Krakowie.

Jak odkazić samochód po wypadku?

Ze względu na wysoką temperaturę związaną z niedawnymi upałami, w samochodzie szybko zalęgły się robaki. Od usunięcia larw rozpoczęliśmy więc proces sprzątania po wypadku. Nasi technicy przystąpili następnie do profesjonalnego demontażu tapicerki w pojeździe, by dotrzeć we wszystkie, nawet trudno dostępne miejsca, do których mogła dostać się krew i brud. Na szczęście płyny ustrojowe sarny nie dostały się pomiędzy elementy stale związane z blachy, więc nie musieliśmy rozcinać karoserii. Należało jedynie doczyścić dokładnie elementy z plastiku. W ostatecznym etapie sprzątania samochodu po wypadku komunikacyjnym w okolicy Krakowa, wykonane zostało specjalistyczne ozonowanie wnętrza pojazdu w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu krwi i gnijącego mięsa.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po wypadkach komunikacyjnych lub wypadkach w pracy polecamy również:

Wszystkie zlecenia wykonujemy w sposób dyskretny i profesjonalny. Oferujemy darmową wycenę oraz dostępność naszych techników 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Całodobowa informacja telefoniczna +48 735-960-510 lub 660-577-511.