Odkażanie domu po śmierci Tychy

Data: 01.08.2020
Miejsce: Tychy
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Odkażanie domu po śmierci starszego Pana, na terenie miasta Tychy. Do zgonu doszło w sposób naturalny. Usunięcie i utylizacja niektórych mebli. Odkażenie księgozbioru i grupy cennych pamiątek rodzinnych.

Na zlecenie rodziny emerytowanego profesora prawa przystąpiliśmy do czynności porządkowych podczas zlecenia sprzątania po zgonie w Tychach. Sprzątanie po osobach zmarłych wymaga nie tylko dużej wiedzy i znajomości przepisów prawa ale i dużej odporności psychicznej. Nieuchronne, w takich przypadkach, kontakty z rodziną zmarłego powinny natomiast mieć bardzo delikatny charakter. W każdej jednak sytuacji   zaczynamy  od opróżnienia lokalu z mebli i zbędnych i skażonych sprzętów. Zmarły w Tychach leżał w domu kilkanaście dni i był w znacznym stopniu rozkładu. Panował tam niesamowity fetor, który sięgał  klatki schodowej, aż do parteru.

Zwłoki osoby zmarłej w takiej fazie rozkładu wydzielają około 30 związków chemicznych, z których wiele może spowodować u ludzi niebezpieczne zatrucia. Pozostawiają też płyny biologiczne, które należy usunąć w pierwszej kolejności. Uczyniliśmy to za pomocą specjalistycznego środka czyszczącego o bardzo szerokim spektrum działania. Aby zneutralizować szkodliwe działanie substancji wydzielanych przez ciało, wykonaliśmy dokładne ozonowanie po zgonie wszystkich pomieszczeń. Ozon bardzo skutecznie niszczy wirusy i bakterie, a także ptomainy czyli toksyczne  pozostałości procesu gnilnego białek.

Skuteczna dezynfekcja po zgonie

Na życzenie bliskich lokatora domu przeprowadziliśmy czyszczenie suchym lodem, bardzo bogatego, wręcz unikalnego księgozbioru i kolekcji rodzinnych pamiątek. Suchy lód to bardzo skuteczny i bezpieczny sposób dezynfekcji. Nie uszkadza on czyszczonych powierzchni i dociera do najbardziej ukrytych miejsc. Można więc stosować go do powierzchni delikatnych  i podatnych na uszkodzenia. Tak właśnie było w tym przypadku. Realizację zlecenia zakończyliśmy wystawieniem certyfikatu, który potwierdził przeprowadzenie odkażania domu po zgonie w Tychach.

W naszej ofercie poza specjalistycznym sprzątaniem po wypadkach komunikacyjnych lub wypadkach w pracy polecamy również:

Całodobowa informacja telefoniczna 735-960-510 lub 660-577-511.