Sprzątanie piwnicy po zwłokach w Przemyślu

Data: 06.02.2021
Miejsce: Przemyśl
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: właściciel kamienicy

W związku ze zleceniem, które otrzymaliśmy po poleceniu naszej firmy, zadaniem techników było sprzątanie po zgonie mężczyzny znalezionego w piwnicy w Przemyślu. Do zgonu mężczyzny prawdopodobnie doszło z powodu srogich mrozów i wychłodzenia.

Czyszczenie po śmierci

Po znalezieniu zmarłego mężczyzny prywatny właściciel kamienicy wezwał naszą firmę do przeprowadzenia specjalistycznego odkażania na miejscu zdarzenia. W pierwszej kolejności jednak musiały się zakończyć czynności policyjno – prokuratorskie, które są obowiązkowe w takiej sytuacji. Ciało zmarłego mężczyzny z Przemyśla znajdowało się w daleko posuniętym rozkładzie.

Czyszczenie po zmarłym w Przemyślu
Zdjęcie: sprzątanie piwnicy po zgonie Przemyśl, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Niewiele osób jest świadomych, że zwłoki wydzielają około trzydziestu związków chemicznych, wysoce szkodliwych dla zdrowia człowieka. Dodatkowo okropny zapach związany z rozkładem ciała, jest nie do pomylenia z żadnym innym. Dla naszych specjalistów to jednak dzień jak każdy podczas wykonywania zlecenia sprzątania po zmarłym.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Ozonowanie po zgonie Przemyśl

W ramach zlecenia sprzątania po zmarłych w Przemyślu nasi specjaliści rozpoczęli pracę od opróżnienia pomieszczeń piwnicznych. Wyniesiono wszystkie ruchomości, od starych mebli, po dziecięce sanki. Aby mieć pewność, że pomieszczenia w piwnicy zostały kompleksowo odkażone i są bezpieczne dla użytkowników, zdecydowaliśmy o zastosowaniu ozonowania pomieszczeń jako formie dezynfekcji. Ozon w odpowiednim stężeniu pozwala na całkowitą likwidację wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Ozonowanie pozwoliło nam również na usunięcie unoszącego się w piwnicy zapachu śmierci.

Zobacz również relację z naszego zlecenia sprzątania po zgonie samobójczym w Lublinie.

Odkażanie mieszkania po zgonie

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.