Sprzątanie po śmierci w Wieliczce lokatora mieszkania

Data: 16.02.2021
Miejsce: Wieliczka
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: osoba prywatna

Sprzątanie po zgonie w Wieliczce, mającym miejsce w jednopokojowym mieszkaniu na niewielkim osiedlu niskich bloków. Elementem usługi była m.in. utylizacja resztek mebli i sprzętów z kuchni i pokoju lokalu mieszkalnego po zmarłym lokatorze.

Sprzątanie po śmierci Kastelnik

W poprzednim tygodniu naszej firmie zlecono wykonanie usługi sprzątania po śmierci w Wieliczce. Zgon nastąpił na skutek zatrucia dymem, który był skutkiem pożaru kuchni. Powstał on w związku z nieszczelnością przewodu kominowego prowadzącego do starego pieca kuchennego opalanego węglem. Pożar niemal doszczętnie zniszczył skromne umeblowanie kuchni. Nadpalone zostały także drzwi i framugi okien, a szyby popękały lub całkowicie wypadły z ram.

Usuwanie śladów po śmierci na terenie Wieliczki
Zdjęcie: sprzątanie po śmierci Wieliczka, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Pożar został zlokalizowany bardzo szybko, dzięki czemu spaleniu uległa jedynie kuchnia i część korytarza. Pierwszym zadaniem naszych pracowników było wyniesienie uszkodzonych mebli i sprzętów domowych. Musieli oni także całkowicie zdemontować pozostałości okien i drzwi. Część ściany, do której przylegał piec, została doszczętnie zniszczona. Należało więc zbić resztki tynku i spalonych cegieł. Gdy pomieszczenie zostało puste, nasi technicy przystąpili do właściwej dezynfekcji po zgonie.

Jakie są zalety dezynfekcji ozonem po zgonie?

W przypadku tego zlecenia zdecydowaliśmy o dezynfekcji przy użyciu ozonu. Jest to wytwarzana za pomocą specjalnego generatora, odmiana tlenu. Ma trójatomową strukturę, stąd zamienna nazwa tri tlen. Trzeci atom ozonu ma właściwości łączenia się z zanieczyszczeniami i szkodliwymi związkami chemicznymi i niszczenia ich. Skutecznie unicestwia wirusy, bakterie i grzyby. Penetruje najbardziej ukryte powierzchnie. Nawet tam, gdzie dotarcie z innymi dezynfekatami jest niemożliwe. Dlatego też idealnie sprawdza się przy sprzątaniu po śmierci.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie
Sprzątanie po zmarłej osobie. Całodobowa infolinia

Ozon posiada także zdolność eliminacji przykrych zapachów. Po jego użyciu pomieszczenia nie tylko są bezpieczne dla ludzkiego zdrowia, ale i utrzymuje się tam przyjemny zapach. Ozonowanie pomieszczeń skutecznie likwiduje też przykrą woń spalenizny, z którą nasi technicy mieli do czynienia przy realizacji tego zlecenia. To, iż po użyciu ozonu wystarczy półgodzinne wietrzenie i pomieszczenia nadają się do ponownego ich używania, w tym przypadku nie miało specjalnego znaczenia. Pomieszczenia po pożarze  i tak nie nadawały się do zamieszkania. Nie zmienia to faktu, że jest to dodatkowy atut dezynfekcji ozonem. Wykonanie tego zlecenia nasi technicy zakończyli, utylizując resztki z pogorzeliska.

Zobacz także relację ze zlecenia sprzątania po zgonie w Wadowicach.

Odkażanie pomieszczeń po śmierci

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.