Sprzątanie po zgonie w wyniku śmierci samobójczej Częstochowa osiedle Północ 

Data: 20.03.2021
Miejsce: Częstochowa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel mieszkania

W poprzednim tygodniu zostaliśmy skierowani do realizacji zlecenia – sprzątanie po zgonie w wyniku śmierci samobójczej w Częstochowie. Chociaż mogłoby się wydawać, że rozwój pandemii będzie się wiązał z rosnącą liczbą samobójstw w naszym kraju, jest wręcz odwrotnie. Mimo załamania w gospodarce, w Polsce spadł odsetek samobójstw. Według specjalistów, w sytuacjach nadzwyczajnych, problemy indywidualne zostają przesłonięte przez problemy ogólnospołeczne,  a ludzie bardziej skupiają się na tym, co dzieje się w ich otoczeniu, niż pod ich własnym dachem. Takie zachowania mogą tłumaczyć spadek samobójstw w Polsce, mimo pogarszającej się sytuacji życiowej w wielu polskich domach.

Sprzątanie po zmarłym Częstochowa

Sprzątanie po zmarłych w Częstochowie

Wezwano nas do przeprowadzenia dezynfekcji w mieszkaniu na osiedlu Północ w Częstochowie. Lokator wynajmowanego mieszkania podciął sobie żyły w łazience. Na miejscu znaleźliśmy wiele śladów krwi. Był to brutalny widok, który prawdopodobnie przez wiele dni będzie jeszcze towarzyszył naszym pracownikom.

Mimo że nasi pracownicy mają ogromne doświadczenie w likwidacji śladów po zgonie, sprzątanie mieszkania po samobójstwie to nadal przykry moment. Jesteśmy bowiem świadomi, że osoba, która targnęła się na własne życie, musiała być bardzo nieszczęśliwa.

W związku z dużą ilością śladów biologicznych nasi pracownicy skorzystali z proszku dezynfekującego o szerokim spektrum. Ma on bardzo wszechstronne i skuteczne działanie. Likwiduje skutecznie ślady krwi i inne wydzieliny związane ze śmiercią. Po jego zastosowaniu możemy mieć pewność, że odkażone powierzchnie są wolne od drobnoustrojów i szkodliwych dla zdrowia substancji.

Sprzątanie po zgonach Częstochowa
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie samobójcy w Częstochowie, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po śmierci w Częstochowie

Do skutecznej dezynfekcji po zgonie wszystkich pomieszczeń mieszkania w Częstochowie, nasi pracownicy wybrali zamgławiacz ULV. Jest to urządzenie, które wytwarza tzw. suchą mgłę. Czym właściwie jest sucha mgła? To nic innego jak połączenie środka dezynfekującego i powietrza. Mieszanka ta wyrzucana jest pod ciśnieniem z zamgławiacza. W ten właśnie sposób sucha mgła dociera do najbardziej ukrytych powierzchni i szczelin, dzięki czemu odkażane powierzchnie stają się na nowo bezpieczne dla człowieka.

Sucha mgła zabija wszelkie groźne drobnoustroje takie jak grzyby, pleśń, wirusy i bakterie, a przy tym nie pozostawia po sobie nieprzyjemnej wilgoci. Możemy ją więc stosować w przypadku delikatnych urządzeń, klimatyzacji oraz specjalistycznej aparatury. Sucha mgła neutralizuje także przykre zapachy, w tym też odór towarzyszący śmierci. Jest to bardzo bezpieczna metoda odkażania. Już po kilku godzinach od zastosowania zamgławiania w przypadku sprzątania po zgonie w Częstochowie, lokal mieszkalny jest gotowy do użytku i całkowicie bezpieczny. Gdy zrealizowaliśmy nasze zadania w całym mieszkaniu, nasi technicy użyli zamgławiacza ULV w korytarzu, którym wynoszono zwłoki, a także w windzie, którą zwożono je na dół. 

Sprzątanie po zmarłych osobach

Specjalistyczne sprzątanie po śmierci

Warto pamiętać o tym, aby sprzątanie po śmierci w Częstochowie nie wykonywać na własną rękę. Osoby niezaznajomione z tematem nie zdają sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne może być zetknięcie się ze związkami wytworzonymi podczas rozkładu ciała. Takie prace najlepiej zawsze zlecać odpowiednim firmom, które dzięki bogatemu doświadczeniu oraz specjalistycznym technikom dezynfekcyjnym, szybko uprzątną mieszkanie po śmierci.

Zapoznaj się z opisem naszej realizacji ze zlecenia dezynfekcji i sprzątania po zgonie strychu w Chrzanowie.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.