Dezynfekcja i sprzątanie po zgonie strychu w Chrzanowie

Data: 20.02.2021
Miejsce: Chrzanów
Czas trwania:  12 h
Zleceniodawca: wspólnota mieszkaniowa

Sprzątanie po zgonie, który nastąpił na strychu domu wielorodzinnego w Chrzanowie. Odkażanie pomieszczenia strychowego i utylizacja ruchomości tam się znajdujących.

Sprzątanie po śmierci w Chrzanowie

Otrzymaliśmy zlecenie czyszczenia po zgonie strychu w domu, gdzie mieszkało kilka rodzin. W pomieszczeniu  strychowym znaleziono zwłoki bezdomnego, który urządził tam sobie tymczasową siedzibę. Denata znaleziono dopiero po kilkunastu dniach, gdy stopień rozkładu był już znacznie zaawansowany. Trwające procesy gnilne spowodowały, że na miejscu zdarzenia było dużo płynów biologicznych i części tkanek.

Sprzątanie po zgonie w chrzanowskim budynku

Sprzątanie po śmierci bezdomnego w Chrzanowie
Zdjęcie: Sprzątanie po zgonie Chrzanów, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Powierzchnie, które miały bezpośredni kontakt z ciałem nasi technicy zajmujący się sprzątaniem po zmarłych w Chrzanowie, poddali dezynfekcji funeralnej. Polega ona na zabiciu przetrwalnikowych i wegetatywnych szkodliwych drobnoustrojów poprzez użycie odpowiednich środków chemicznych. W ich składzie jest między innym fenol, chlor, jod, środki utleniające i aldehydy.

W następnej kolejności pracownicy naszej firmy opróżnili pomieszczenie, gdzie nastąpił tragiczny zgon. Znajdowało się tam mnóstwo  przedmiotów, które całymi latami były gromadzone przez lokatorów budynku. Do tego dołączyły rzeczy, które zgromadził mieszkający tam bezdomny. Wszystkie te ruchomości zostały wyniesione i przeznaczone do utylizacji.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Dezynfekcja po śmierci w Chrzanowie

Naszym kolejnym działaniem było odkażenie zainfekowanych pomieszczeń. Należy pamiętać, że już od momentu zgonu ciało ludzkie wydziela znaczną ilość szkodliwych substancji. Im szybciej specjalistyczna firma przeprowadzi działania sprzątające, tym mniejsze jest ryzyko rozprzestrzenienia się substancji szkodliwych dla ludzkiego zdrowia. Nasi pracownicy zastosowali zamgławiacz ULV. Jest to urządzenie, które pod dużym ciśnieniem rozpyla mieszankę powietrza i silnego środka chemicznego.

Tak powstaje tzw. sucha mgła, która dociera do wszelkich, nawet trudno dostępnych powierzchni i zakamarków. Zabija wszelki bakterie, wirusy i szkodliwe drobnoustroje. W związku z tym, że wytwarzany preparat ma postać drobinek o wielkości kilku mikronów, nie powoduje zamoczenia przedmiotów, z którymi ma kontakt. Nie powoduje też ich uszkodzenia. Jest bardzo skuteczny w sprzątaniu po zgonie. Ma także zdolność likwidacji przykrych zapachów, w tym tzw. trupiego odoru. Po użyciu suchej mgły pomieszczenia są wolne od zagrożeń dla ludzi i zwierząt. Gdy nasi technicy zutylizowali ruchomości,z których został opróżniony strych, realizację zlecenia sprzątanie po zgonie w Chrzanowie można było uznać za zakończoną.
Zobacz również naszą relację z czyszczenia mieszkania po zgonie w Krakowie.

Odkażanie pomieszczeń po zgonie Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.