Sprzątanie po zgonie w Lubinie w domu jednorodzinnym

Data: 10.02.2021
Miejsce: Lubin
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: krewni zmarłego

Czyszczenie po zgonie domu jednorodzinnego w miejscowości Lubin po zmarłej osobie. Dekontaminacja pomieszczeń mieszkalnych po zmarłych to usługa często zamawiana w naszej firmie. W ramach świadczonych prac przeprowadziliśmy utylizację wyposażenia kuchni, w której nastąpił zgon mężczyzny.

likwidacja śladów po zgonie

Nasza firma dostała zlecenie sprzątania po zgonie parteru domu jednorodzinnego. Nastąpiła w nim śmierć samotnego człowieka, starszego właściciela nieruchomości. Przyczyną zgonu było zatrucie tlenkiem węgla, wydobywającym się z nieszczelnego pieca kuchennego. Denat często sypiał w kuchni, gdzie był zainstalowany piec grzewczy i tam też zmarł.

Ciało mieszkańca Lubina zostało znalezione następnego dnia, więc proces rozkładu nie osiągnął jeszcze znacznego stopnia zaawansowania. Nie można jednak zapominać o tym, że ludzkie zwłoki zaczynają wydzielać szkodliwe związki i substancje już od momentu śmierci. Dlatego tak ważne jest, jak najszybsze rozpoczęcie profesjonalnego odkażania mieszkania. Zastosowanie właściwych metod dezynfekcji daje gwarancję oczyszczenia skażonych powierzchni oraz powietrza z toksyn i szkodliwych drobnoustrojów.

Czyszczenie po śmierci domu jednorodzinnego Lubin
Zdjęcie: sprzątanie po zgonie Lubin, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Ozon skutecznie odkaża po zgonie w Lubinie

Dokonując oceny panującej na miejscu tragedii sytuacji, nasi technicy uznali, że podczas tego zlecenia sprzątania po zmarłych w Lubinie, najlepiej sprawdzi się ozonowanie po zmarłym. Ozon wytwarza się za pomocą specjalnego generatora ozonu, o bardzo wysokiej wydajności sięgającej nawet do 240 g. /h. Warto tu wspomnieć, że jego moc jest w pełni regulowana. Ozon to odmiana tlenu, która posiada trójatomową strukturę. Trzeci atom tri tlenu (to inna nazwa ozonu) potrafi absorbować zanieczyszczenia i niepożądane substancje z otoczenia, a następnie niszczyć je  poprzez utlenianie.

Ozon potrafi dotrzeć do najbardziej ukrytych powierzchni, a także szczelin i pęknięć. Nie uszkadza przedmiotów, na które działa. Co więcej, niszczy wirusy, bakterie i inne szkodliwe dla zdrowia drobnoustroje. Likwiduje także grzyby i pleśnie. Zaletą ozonu jest także zdolność likwidacji przykrych zapachów. Od woni spalenizny czy zgnilizny, po tzw. trupi odór. Doskonale sprawdza się w tych przypadkach sprzątania po zgonach, gdzie inne środki okazały się nieskuteczne.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie

Nasi technicy stosują metodę ozonowania mieszkań po zmarłych zawsze tam, gdzie zlecającemu dezynfekcję funeralną zależy na tym, aby pomieszczenia jak najszybciej mogły być oddane do ponownego użytku. W przypadku wykorzystania ozonu wystarczy krótkotrwałe wietrzenie, aby mieszkanie było bezpieczne dla zdrowia i życia ludzkiego. Oczywiście nasi specjaliści każdorazowo po zakończeniu dezynfekcji ozonem, przeprowadzają pomiary stężenia ozonu na miejscu wykonywania zlecenia. To niezmiernie ważny aspekt, prawidłowo przeprowadzonej dezynfekcji po zgonie w każdym mieście w powiecie lubińskim.

Naszą pracę przy wykonaniu sprzątania po zgonie w lubińskiej nieruchomości zakończyliśmy utylizacją mebli, które wyniesione wcześniej z kuchni domu jednorodzinnego, czekały w pojemnikach na skażone odpady. Zostały one bezpiecznie przewiezione transportem do miejsca ich zniszczenia lokalnej spalarni.

Sprawdź naszą relację ze zlecenia likwidacji zaniedbanego mieszkania po zgonie we Wrocławiu.

Odkażanie pomieszczeń po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.