Sprzątanie mieszkania po zgonie w Namysłowie, w niewielkim mieszkaniu

Data: 27.02.2021
Miejsce: Namysłów
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Sprzątanie po zgonie w Namysłowie wraz z odkażaniem dwupokojowego mieszkania. Utylizacja niektórych sprzętów i przedmiotów znajdujących się w łazience niewielkiego mieszkania.

Czyszczenie po śmierci w Namysłowie

Nasza firma otrzymała zlecenie sprzątnięcia  mieszkania po nagłym zgonie 45-letniego mężczyzny. Zmarł on na zawał podczas kąpieli w wannie,a ciało znalazła żona po przyjściu z pracy. Zwłoki leżały w wodzie kilka godzin, więc proces rozkładu dopiero się zaczynał.

Nie zmienia to jednak faktu, że w pomieszczeniu znajdowały się już substancje szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. Ciało ludzkie już od momentu śmierci zaczyna bowiem wydzielać związki nie korzystnie działające na  człowieka. Aby przystąpić do właściwego odkażania w ramach usługi sprzątania po zmarłych w Namysłowie, nasi technicy opróżnili łazienkę i przedpokój, przez który wynoszone były zwłoki ze wszystkich sprzętów i elementów wyposażenia.

Sprzątanie po śmieci w Namysłowie
Zdjęcie: sprzątanie łazienki po zgonie Namysłów, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dokonali też oceny stanu faktycznego istniejącego na miejscu zdarzenia i uznali, że najlepiej będzie posłużyć się ozonem. Wytwarza się go za pomocą specjalistycznego generatora i jest odmianą tlenu. Jego cechą charakterystyczną jest trójatomowa budowa. Trzeci atom tri tlenu ( to inna nazwa ozonu), potrafi łączyć się z zanieczyszczeniami  i niszczyć je. Robi to poprzez utlenianie. Udowodnioną właściwością ozonu jest to, że zabija on wszelkie szkodliwe bakterie i wirusy. Posiada też zdolność likwidacji niechcianych grzybów i pleśni.

Sprzątanie po zgonie w Namysłowie z dezynfekcją

Ozon zastosowany przez profesjonalną firmę przy dezynfekcji funeralnej daje gwarancję bezpieczeństwa ozonowanych pomieszczeń. Ozon jest bardzo skuteczny, ale i delikatny. Nie uszkadza powierzchni, z którymi ma kontakt.  Jego działaniu mogą być poddane nawet bardzo delikatne sprzęty i armatura. Po zastosowaniu ozonowania pomieszczeń, w powietrzu pozostaje przyjemny zapach. Bezwzględnie bowiem eliminuje on nieprzyjemne wonie i zapachy.

Całodobowa infolinia sprzątania po zgonie w Namysłowie

Po przeprowadzeniu zabiegu ozonowania pomieszczenia mogą być szybko ponownie oddane do użytku. Wystarczy krótkie wietrzenie i już można tam bezpiecznie przebywać. Swoją pracę nasi technicy zakończyli, utylizując część wyposażenia łazienki, w której nastąpił zgon. Było to jedno z mniej wymagających zleceń. Niestety w naszej praktyce jest ich niewiele.

Zobacz również naszą realizację z odkażania mieszkania po zmarłym w Strzelcach Opolskich.

Odkażanie po śmierci Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.