Sprzątanie po zwłokach znalezionych w piwnicy na warszawskiej ochocie

Data: 15.03.2021
Miejsce: Warszawa
Czas trwania:  8 h
Zleceniodawca: właściciel budynku

Niestety w poprzednim roku w naszym kraju zanotowano rekordową liczbę zgonów. W ciągu 51 tygodni 2020 roku zmarło w Polsce aż o 60 tysięcy osób więcej niż w roku poprzednim. To bardzo zasmucające dane, które pokazują niepokojący trend. W ramach naszego ostatniego zlecenia tj. sprzątanie po zwłokach w piwnicy domu wielorodzinnego w warszawskiej dzielnicy Ochota wykonaliśmy m.in. dezynfekcję pomieszczeń po zgonie. Przekazaliśmy również do utylizacji ruchomości znajdujące się w piwnicy.

Czyszczenie po zwłokach w Warszawie

Sprzątanie po zgonach w Warszawie

Sprzątanie mieszkania po zmarłym w Warszawie wykonujemy z powodzeniem od wielu lat. W tym przypadku nasi pracownicy mieli wykonać specjalistyczne sprzątanie po zgonie młodego mężczyzny. Umarł on na skutek przedawkowania środków odurzających w piwnicy swojego mieszkania. Tylko przypadek zdecydował, że ciało znalezione zostało dość szybko. Natknęła się na nie osoba, której administracja budynku zleciła sprzątnięcie piwnic.

Jak się okazało denat wraz z kolegami, w wolnej piwnicy urządzał narkotykowe spotkania. W miejscu zdarzenia było mnóstwo starych mebli, pudeł, skrzynek i kartonów. Na podłodze zalegało mnóstwo pustych butelek i puszek. Zużyte strzykawki i niedopałki dopełniały tragicznego obrazu. Choć zwłoki zostały zlokalizowane dość szybko, pomieszczenie było już zainfekowane substancjami chorobotwórczymi. Takie miejsce należy poddać odpowiedniej dezynfekcji przy użyciu konkretnych środków chemicznych lub odpowiednich technik dezynfekcji.

Sprzątanie po zgonach w warszawskiej Ochocie
Zdjęcie: sprzątanie po zwłokach w piwnicy w Warszawie, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Dezynfekcja po zgonie w piwnicy na Ochocie

Ciało ludzkie bowiem już od momentu zgonu zaczyna wydzielać szkodliwe związki. Należą do nich jady trupie i aminy. Bardzo trujące są przede wszystkim kadaweryna i putrescyna. Upośledzają one komórkowy transport kwasów, a także hamują metabolizm glukozy. Dlatego tak ważne jest, aby profesjonalną dezynfekcję po zmarłych powierzyć specjalistycznej firmie, która zawodowo wykonuje czyszczenie po zgonach i wie, co robi.

Dezynfekcję po zmarłym nasi technicy rozpoczęli od całkowitego opróżnienia piwnicy. Wyniesienie tych wszystkich przedmiotów było bardzo czasochłonne. Podczas tych czynności towarzyszyła nam myśl, dlaczego młodzi ludzie sami się tak krzywdzą. Gdy piwnica była pusta zainstalowaliśmy zamgławiacz ULV. Jest to sprzęt wykorzystywany do wytworzenia tzw. suchej mgły i świetnie sprawdza się podczas dezynfekcji pomieszczeń.

Specjalistyczne sprzątanie po zgonie Kastelnik

Dezynfekcja po zmarłym w Warszawie

Suchą mgłę stanowi połączenie silnego środka bakteriobójczego i wody. Składniki te wyrzucane są z zamgławiacza pod dużym ciśnieniem, a mają postać mikrocząsteczek. Zabijają wszelkie wirusy i bakterie po zmarłych, a także grzyby i pleśnie. Po zastosowaniu suchej mgły powierzchnie nawet te wrażliwe i delikatne pozostają suche i bezpieczne dla ludzi. Co ważne, sucha mgła dociera do wszystkich zakamarków. W przypadku sprzątania po zwłokach w warszawskiej piwnicy mieliśmy pewność, że także rury ciepłownicze i instalacja elektryczna, a także przestrzeń za nimi będą wolne od szkodliwych substancji i drobnoustrojów. Utylizacja ruchomości i śmieci wyniesionych z piwnicy była ostatnim etapem realizacji zlecenia sprzątanie po zgonach.

Poznaj naszą relację ze zlecenia czyszczenia klatki schodowej po zmarłej w Częstochowie.

Odkażanie po zmarłym

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.