Usuwanie zapachu po zgonie Poznań Osiedle Rusa 

Data: 10.03.2021
Miejsce: Poznań
Czas trwania:  7 h
Zleceniodawca: rodzina zmarłego

Sprzątanie po zgonie i dezynfekcja kawalerki na Osiedlu Rusa w Poznaniu. Likwidacja przykrego zapachu po zgonie mężczyzny. Charakterystyczny zapach związany z rozkładem ludzkiego organizmu jest bardzo trudny do usunięcia tradycyjnymi metodami. Nie pomoże tutaj np. wietrzenie pomieszczeń. Co więcej, nie da się opisać tego okropnego fetoru komuś, kto nigdy nie miał z nim do czynienia. W sytuacji, kiedy w naszym mieszkaniu czy domu doszło do zgonu, warto skorzystać ze specjalistycznej usługi usuwania zapachu po zgonie, którą nasza firma wykonuje na terenie całego kraju w ramach usługi sprzątania po zgonach.

Sprzątanie po zgonach w Poznaniu

Dezynfekcja mieszkania po zgonie Poznań

Naszej firmie zlecono dezynfekcję po zgonie kawalerki po naturalnej śmierci 90– letniego staruszka. Wykonujemy sprzątanie po zgonach w Poznaniu całodobowo. Mężczyzna był osobą samotną, dlatego też jego zgon został odkryty po dłuższym czasie. Ciało zdążyło się już w dużym stopniu rozłożyć. Procesy gnilne spowodowały, że w mieszkaniu po zgonie panował niesamowity fetor. Dotarł on także na klatkę schodową budynku, co zaniepokoiło sąsiadów i pozwoliło zlokalizować zwłoki.

Sprzątanie po zmarłym w Poznaniu
Zdjęcie: usuwanie zapachu po zmarłym w Poznaniu, Copyright 2021 © Mieszko Kastelnik

Sprzątanie po zgonach w Poznaniu 24/7

Aby bezpiecznie przeprowadzić dezynfekcję i neutralizację trupiego odoru, nasi technicy rozpoczęli kompleksowe sprzątanie od odkażenia miejsca znalezienia ciała. Zastosowali przy tym bardzo silne środki chemiczne, które uporały się ze szkodliwymi dla człowieka bakteriami gnilnymi i drobnoustrojami, które są obecne podczas sprzątania po zmarłych. W składzie tych preparatów jest chlor, fenol, jod i ich związki, a także środki utleniające, alkohole alifatyczne, związki amonowe i aldehydy. Nasze usługi zawsze oparte są o dobór odpowiednich metod dezynfekcji po zmarłym w Poznaniu, na podstawie zastanych na miejscu warunków.

Sprzątanie po zmarłych osobach

Po zabezpieczeniu miejsca zgonu nasi technicy przystąpili do opróżnienia kawalerki z mebli i sprzętów. Sprzątanie po zmarłych to nie tylko specjalistyczna dezynfekcja, ale także utylizacja mienia zmarłego. Gdy w pomieszczeniach można było już zainstalować specjalistyczny sprzęt, pracownicy naszej firmy zajęli się odkażaniem mieszkania po zgonie. Użyli do tego wysoce wydajnego generatora ozonu, który stanowi podstawę podczas sprzątania mieszkania po zmarłym.

Sprzątanie po zmarłych z ozonowaniem Wielkopolska

Urządzenie to emituje trójatomowy tlen. Jego nazwy to ozon lub tri tlen. Gaz ten posiada zdolność łączenia się z zanieczyszczeniami i likwidacji ich, poprzez utlenianie. Ozonowanie to nowoczesny i bezpieczny sposób dezynfekcji wszelkiego rodzaju powierzchni po zgonie. W przeciwieństwie do tradycyjnych środków odkażających potrafi dotrzeć do wszystkich zakamarków mieszkania. Dzięki jego właściwościom umierają wszelkie szkodliwe wirusy i inne drobnoustroje. Posiada także zdolność trwałej neutralizacji przykrych zapachów, w tym także tych towarzyszących śmierci. Po jego użyciu w pomieszczeniach panuje łagodna, przyjemna woń. Zaletą ozonu jest także to, że jest on delikatny w działaniu. Spokojnie stosujemy go w przypadku ozonowania pomieszczeń tam, gdzie są domowe instalacje zamontowane na stałe.

Po około półgodzinnym wietrzeniu z pomieszczeń można bezpiecznie korzystać. Jest to ważne w przypadkach, gdy bliscy zmarłych działają pod presją czasu i zależy im, aby specjalistyczne sprzątanie zostało wykonane jak najszybciej. Ostatnim etapem realizacji zlecenia sprzątania po zgonie w Poznaniu było zutylizowanie części wyposażenia mieszkania. Wielka szkoda, że śmierci człowieka, który dożył tak sędziwego wieku, towarzyszyły tak smutne okoliczności.

Poznaj również naszą relację ze sprzątania po osobie zmarłej na terenie Bydgoszczy.

Odkażanie po zmarłym Kastelnik

Informacja o prawie autorskim do materiałów wykorzystywanych

Wszelkie materiały informacyjne pliki, rysunki, zdjęcia, treści internetowe itp. prezentowane w witrynie internetowej www.ostatniesprzatanie.pl są objęte prawem autorskim i podlegają ochronie na mocy „Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych” z dnia 4 lutego 1994 r. (tekst ujednolicony: Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie tych materiałów w całości lub w części bez zgody autora Mieszko Kastelnik jest zabronione.