Dezynfekcja opuszczonego mieszkania w którym znaleziono zwłoki mężczyzny Bocianek

Data: 27.10.2020
Miejsce: Kielce
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Kolejne zlecenie w woj. świętokrzyskim. Tym razem dezynfekcja opuszczonego mieszkania na osiedlu Bocianek w Kielcach, po znalezieniu w nim zwłok mężczyzny. Utylizacja pozostałości wyposażenia małej kawalerki.

W ostatnim czasie dostaliśmy zlecenie sprzątnięcia po zgonie i dezynfekcji od lat niezamieszkałej kawalerki w kieleckiej dzielnicy Bocianek. Nastąpił w niej zgon bezdomnego mężczyzny. Służby odnalazły ciało po około tygodniu. Było już w znacznym stopniu rozkładu i wydzielało bardzo nieprzyjemny odór. Na miejscu zdarzenia były także płyny biologiczne będące wynikiem procesów gnilnych ciała. Należy pamiętać, że ciało ludzkie już w momencie śmierci wydziela liczne, niebezpieczne dla zdrowia, substancje. Im szybciej specjaliści od dezynfekcji je zlikwidują, tym mniejszym będą zagrożeniem.

Nasi technicy rozpoczęli sprzątanie po śmierci w Kielcach od całkowitego opróżnienia pomieszczenia ze wszelkich gabarytów i resztek urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu. Płyny biologiczne usunęliśmy za pomocą bardzo skutecznego i wszechstronnie działającego proszku dezynfekującego. Co ważne, zabija on wirusy i bakterie znajdujące się na powierzchniach, jednocześnie będąc neutralnym dla środowiska. Mieszkanie było w fatalnym stanie technicznym, ponieważ pełno było odpadających tynków i wyrw w podłodze. Konieczne było zdarcie uszkodzonego parkietu.

Dezynfekcja po zgonie w Kielcach

Aby działania likwidujące szkodliwe substancje związane ze śmiercią były skuteczne, nasi technicy zdecydowali o zastosowaniu zmgławiacza ULV. Urządzenie to wytwarza tzw. suchą mgłę.  Jest to rozproszony  i połączony z powietrzem środek dezynfekujący , którego cząstki są nie większe niż kilka mikronów.

Dociera on do najbardziej ukrytych miejsc i szczelin. Nawet tam, gdzie tradycyjne metody dezynfekcji się nie sprawdzają. Ma to szczególne znaczenie w obiektach,  gdzie powierzchnie są nierówne, mają ubytki lub są bardzo wyeksploatowane. Sucha mgła nie moczy powierzchni i nie uszkadza ich, natomiast w bardzo krótkim czasie zabija wirusy, bakterie i grzyby. Eliminuje też nieprzyjemny zapach. Zlecenie sprzątania po zgonie w Kielcach zakończyliśmy wyniesieniem zniszczonego i zbędnego mienia.

W naszej ofercie znajduje się również:

Dezynfekcja po zgonie Wrocław