Usuwanie charakterystycznego zapachu śmierci z klatki schodowej Rybnik Boguszowice

Data: 24.09.2020
Miejsce: Rybnik
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Usunięcie odoru panującego na klatce schodowej budynku wielorodzinnego w Rybniku Boguszowicach, sprzątanie po śmierci jednego z lokatorów.

Sprzątanie po zmarłych
Sprzątanie po zmarłych

Naszym zadaniem było usunięcie przenikliwego, przykrego zapachu, który pojawił się na klatce schodowej po śmierci samotnego lokatora mieszkającego na najwyższym piętrze budynku w Rybniku. Starszy pan zmarł śmiercią naturalną. Znaleziony został po kilkunastu dniach, kiedy rozprzestrzeniający się zapach śmierci był wyczuwalny na całej klatce schodowej.

Sprzątanie po zgonie w Rybniku
Sprzątanie po zgonie w Rybniku

Aby szybko i skutecznie usunąć przykry zapach z pomieszczenia wspólnego nasi technicy sięgnęli po ozon, który jest wykorzystywany przez nas prawie podczas każdego zlecenia sprzątania po zgonie w Rybniku. Ozon to gaz wytwarzany za pomocą urządzenia zwanego generatorem i składa się z trzech atomów tlenu. Emisja za pomocą generatora powoduje, że trzeci atom wiąże się ze spotykanymi związkami i następnie utlenia się wraz z nimi. 

Jakie są właściwości ozonu podczas dezynfekcji po zgonach?

Ozon ma silne właściwości biobójcze i utleniające, więc skutecznie neutralizuje wszelkie szkodliwe dla człowieka wirusy, bakterie i inne mikroorganizmy. Ozon dociera wszędzie, niszcząc źródła potencjalnych infekcji i chorób. Likwiduje także przykre zapachy, zarówno te pochodzenia organicznego jak i nieorganicznego. Zastosowanie ozonu nie maskuje uciążliwych woni lecz sprawia, że trwale znikają. Jest więc to bardzo skuteczny a także bezpieczny dla środowiska sposób dezynfekcji.

Ozonowanie podczas sprzątania po zgonie nie wykorzystuje chemii i  nie pozostawia żadnych odpadów. W związku z tym, że przy pracy z ozonem wykluczona jest obecność osób trzecich, ceniliśmy sobie duże zdyscyplinowanie lokatorów. Dzięki temu, że uprzedziliśmy lokatorów o ozonowaniu, nie wychodzili oni z mieszkań, co ułatwiło nam pracę. Ozon ma jeszcze tę zaletę, że w stosunkowo krótkim czasie pomieszczenia oddajemy do ponownego użytku. Po upływie 2 godzin od  zakończeniu ich wietrzenia (winno ono trwać około 30 minut), można z nich bezpiecznie korzystać. Praca naszych techników dała dobry efekt i pozwoliła zakończyć sukcesem kolejne zlecenie związane ze sprzątaniem po zmarłym na terenie Rybnika.

Oferujemy również:
Sprzątanie po zgonie w Raciborzu
Sprzątanie po zmarłych w Katowicach