Usuwanie plam krwi w lokalu gastronomicznym przy ul. Dekabrystów w Częstochowie

Data: 20.10.2020
Miejsce: Częstochowa
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: właściciel obiektu

Byliśmy odpowiedzialni za usunięcie plam krwi w częstochowskim lokalu gastronomicznym przy ulicy Dekabrystów. Sprzątanie po zmarłym w Częstochowie objęło dezynfekcję mebli i urządzeń baru.

W lokalu gastronomicznym doszło do kłótni klienta z pracownikiem obsługi. Ten ostatni został zaatakowany nożem, przez co na miejscu zdarzenia było mnóstwo śladów krwi. Znajdowały się one na krzesłach, ladzie barowej i podłodze. Gdy nasi pracownicy pojawili się na miejscu zdarzenia ich odporność psychiczna poddana została próbie. Tyle krwi to duże wyzwanie nawet dla tych , którzy widują ją często.

Po opróżnieniu pomieszczeń, mających być poddanych dezynfekcji, ze wszystkich mebli i ruchomych sprzętów, przystąpiliśmy do wykonania usługi sprzątania po zgonie w restauracji na terenie Częstochowy. Użyliśmy do tego silnie działającego proszku. Na szczęście krew nie zdążyła jeszcze wniknąć w podłoże. Nie było więc konieczności zrywania podłóg. Zastosowany przez naszych pracowników proszek spełnił swoje zadanie. Oczyścił powierzchnie z krwi i uczynił ją bezpieczną dla użytkowników.

Dezynfekcja po śmierci w Częstochowie

Likwidacja krwawych śladów jednak nie wystarczyła, aby cały lokal nadawał się do ponownego otwarcia. Dezynfekcji po śmierci trzeba było poddać nie tylko pomieszczenia ale też wyposażenie baru. Oceniając istniejącą sytuację, nasi technicy uznali, że najbardziej skuteczną metodą będzie tu ozonowanie. Ozon to bardzo potężny utleniacz, który wyjątkowo skutecznie eliminuje wirusy i bakterie. Jako gaz jest wytwarzany przez specjalistyczne generatory. Dociera do najbardziej ukrytych miejsc, dzięki czemu jest stałym elementem naszej usługi sprzątania po śmierci. Ozon wchodzi bowiem w reakcje z cząsteczkami szkodliwych substancji i rozbija ich struktury.  Co więcej, posiada także zdolność rozbijania mikroelementów tworzących przykre zapachy. Dlatego też jest bardzo skuteczny w zwalczaniu wszelkiego rodzaju odorów jak np. uporczywy zapach spalenizny w samochodzie czy swąd związany z rozkładem ludzkiego ciała.

Po przeprowadzeniu dezynfekcji skażonych pomieszczeń, nasi technicy odkazili meble i sprzęty będące na wyposażeniu lokalu gastronomicznego. Po wykonaniu tych wszystkich czynności mogliśmy uznać, że lokal gastronomiczny jest na nowo bezpieczny dla klientów.

Wykonujemy również:
Sprzątanie po zmarłych Kielce
Sprzątanie po wypadku Kraków

Dezynfekcja po zgonie Wrocław