Odkażanie mieszkania po zgonie w chorobie zakaźnej.

Data: 15.09.2020
Miejsce: Częstochowa
Czas trwania:  1 dzień
Zleceniodawca: osoba prywatna

Odkażanie częstochowskiego mieszkania po chorobie zakaźnej, w wyniku której nastąpił zgon. Utylizacja wszystkich mebli i elementów wyposażenia mieszkania.

Sprzątanie po zmarłych Częstchowa

Sprzątanie mieszkań po zmarłych jest zajęciem bardzo trudnym. Nasi technicy muszą wykazać się znaczną odpornością psychiczną a jednocześnie znaczną wrażliwością. Dużym wyzwaniem są dla nich kontakty z rodzinami osób zmarłych. Winni być też profesjonalistami w każdym calu tak, aby swoją pracę wykonać fachowo i rzetelnie.

Nasze działania na miejscu z reguły podejmujemy po dokładnej ocenie stanu faktycznego. W przypadku tego zlecenia sprzątania po zgonie w Częstochowie mieliśmy do czynienia ze zgonem młodej osoby na chorobę zakaźną. W takim przypadku naszych pracowników obowiązują reżimy sanitarne szczególnej rangi. Ciało zostało znalezione po kilku dniach od zgonu. Proces rozkładu był już zaawansowany, a ślady płynów biologicznych dość liczne.

Sprzątanie po śmierci w mieszkaniu Częstochowa

W mieszkaniu panował trudny do zniesienia odór.  Sprzątanie po zmarłym zaczęliśmy od opróżnienia pomieszczeń ze wszystkich mebli, sprzętów i innych elementów wyposażenia mieszkania. Należy pamiętać, że ciało ludzkie po śmierci wydziela około 30 szkodliwych związków chemicznych. W przypadku, gdy w grę wchodzi choroba zakaźna, zagrożenia epidemiologiczne jest jeszcze większe.

Do neutralizacji śladów biologicznych użyliśmy silnie działającego i bardzo skutecznego, płynu dezynfekującego. Środek ten zlikwidował wszystkie szkodliwe wirusy i bakterie. Po neutralizacji płynów biologicznych, przystąpiliśmy do dezynfekcji całej powierzchni mieszkania. Użyliśmy do tego generatora ozonu. Ozon jest tlenem składającym się z trójatomowych cząsteczek. Skutecznie odkaża powierzchnie nie niszcząc ich. Likwiduje także przykre zapachy. Po jego zastosowaniu można mieć pewność, że pomieszczenie jest bezpieczne i wolne od groźnych zarazków. Po zakończeniu ozonowania mieszkania na terenie Częstochowy przystąpiliśmy do utylizacji mebli i wszystkich innych ruchomości wyniesionych z mieszkania.

Oferujemy również:

Oprócz sprzątania po śmierci w Częstochowie oferujemy również: